Aborcja – o tym trzeba mówić, a nie krzyczeć

Ostatnimi czasy w Polsce trwa wielki spór na temat, nowej ustawy proponowanej przez Stowarzyszenie Pro – Life, popieraną przez władzę naszego państwa. Rozchodzi się tutaj o zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Można rzec, że podzieliła ona Polaków na dwie strefy.

  • Osoby, które są za zaostrzeniem przepisów – najczęściej wyznają oni religię katolicką i są czynnymi uczestnikami eucharystii w kościele i popierają partie prawicowe.

  • Osoby, które są zdecydowanie przeciw zaostrzeniu przepisów – najczęściej młodzi ludzie, choć nie zawsze. Popierają partie lewicowe i są świadomi własnych wyborów.

Najważniejszym pytaniem w tym poście jest to za którą grupą pójść, jakie poglądy są słuszne? Oczywiście dużą rolę w tym wszystkim odgrywa główna religia w Polsce, czyli katolicyzm.

W trakcie szukania informacji do tego wpisu natknąłem się na bardzo ciekawą stronę: http://www.aborcja.web-portals.pl/. Jest ona prawdopodobnie prowadzona przez jakiegoś katolika, odważyłbym się powiedzieć nawet, że księdza. Jest jedna rzecz, która wzbudziła mój niepokój. Na stronie tej pokazano zdjęcia latynoskiego mężczyzny, który spożywa płód. Naprawdę rozumiem, że Kościół chce namawiać do sprzeciwu wobec aborcji, ale tym posunięciem głęboko przesadził i czuje się wprost osaczony. Oczywiście wszystko działa w dwie strony i ludzie też zaczęli “pokazywać rogi”. Można to zaobserwować na poniższym materiale:

https://www.youtube.com/watch?v=LD1GeUtMJ_Q

Inicjatorką całej akcji jest Anna Zawadzka, znana jako prowokatorka, feministka i aktywistka świata LGBT. Sądzę, że jest to kobieta z “jajami” i cenie sobie jej zachowanie.

Osobiście popieram ludzi, którzy odważyli się wyjść z inicjatywą protestu w kościele, kiedyś władza kościelna musi zrozumieć, że społeczeństwo jest coraz mądrzejsze i nie można nam już narzucić wszystkich wymysłów kościoła.

Z moimi poglądami pewnie nie zgodzi się większość czytelników, ale powiedziałem, odważnie co myślę. Należy cenić takie zachowania we współczesnym świecie. Nie chce zmieniać waszych poglądów, ale apeluję do Was o jedno, miejcie własne zdanie i nie kierujcie się poglądami księży, którzy mają jakieś wymyślone ideologie w głowie.

Można do problemu aborcji podejść także ze strony państwa i obowiązujących w nim przepisów. Na początek należy zastanowić się czym, jest płód. Mam go interpretować jako dziecko? Jeżeli tak to dlaczego nie dostaliśmy na nie zasiłków lub słynnego ostatnio programu 500+. Uważam, że partia rządząca w Polsce nie należy do najlepszych, ale niestety muszę przetrzymać te cztery lata. Jak powszechnie wiadomo prezes PiS, Jarosław Kaczyński jest zagorzałym katolikiem. Mogliśmy to zaobserwować, gdy wydał 20 mln zł na katolicką uczelnię zamiast na sztukę i kulturę w Polsce. Pytaniem jest czy teraz też ulegnie władzy kościelnej i całkowicie zabroni aborcji w naszym kraju?

Jak widać ustawa, budzi wiele kontrowersji i według mnie nie jest do końca przemyślana, można by naprawdę wiele zmienić. Każda kobieta ma prawo do decydowania o własnym losie, niestety za nią najczęściej wypowiadają się mężczyźni, którzy nigdy nie byli w ciąży…
Zapraszam do wyrażenia własnego zdania w komentarzu.

Pozdrawiam,

Michau Iwański, autor life-stylowego bloga www.miwaski.pl

Kim jest Michau i co to za blog? Najlepiej kliknąć i przekonać się o tym samemu. Michau to młody, ale doświadczony już bloger. Posiada niesamowitą pasję tworzenia. Jego tekst w sprawie aborcji jest głosem młodego pokolenia. Sama Pani Zawadzka, po swojej prowokacyjnej akcji stwierdziła, że liczy na młodzież i ludzi młodych… Sam osobiście mam trochę inny pogląd na tą sprawę. Nie powinniśmy “grzebać” przy urodzonym w bólach aborcyjnym kompromisie. Jednak jeśli wytworzyła się już dyskusja, to warto wysłuchać różnych głosów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *