Kennedy. Kto w końcu go zabił?

Kilkadziesiąt lat temu miał miejsce zamach, który zmienił Amerykę i cały świat. Choć historia zna tysiące podobnych historii, to jednak wydarzenia z Dallas są jednymi z najtragiczniejszych w dziejach świata. Prezydent John Fitzgerald Kennedy – Fitzgerald – to nazwisko po matce, wywodzącej się z bogatej irlandzkiej rodziny, nie był ideałem, choć otrzymał porządne, irlandzkie i przede wszystkim katolickie wychowanie. Nie był idealnym mężem, o czym świadczą jego liczne romanse, nie tylko ten najsłynniejszy z Merlin Monroe. Jako młody prezydent, dawał nadzieje, szczególnie młodszemu pokoleniu Amerykanów, że ich kraj się trochę zmieni, przestanie być konserwatywnie poprawny. Nagła śmierć Kennedy’ego zakończyła pewną epokę i rozpoczęła nową. On sam stał się ikoną, także popkultury.

A sam zamach i śledztwo? Można śmiało powiedzieć, że brano pod uwagę 10 hipotez, lecz dochodzenie tak poprowadzono i skierowano je na niewłaściwe tory, że obecnie prawda już raczej nie ujrzy światła dziennego.

Zapraszam, jeśli macie chwilę, jedynie 9 minut, na obejrzenie wywiadu z Bogusławem Wołoszańskim. Co o zamachu sądzi ten wyśmienity historyk i dziennikarz? Posłuchajcie sami. Naprawdę warto.

 

2 thoughts on “Kennedy. Kto w końcu go zabił?”

  1. w ogóle postać JFK jest dość zagadkowa, sporo o nim czytałam i ciągle mnie fascynuje, jako jeden z niewielu mężczyzn w historii, bo zdecydowanie bardziej wolę czytać o kobietach. a o śmierci JFK raczej prawdy się nigdy nie dowiemy i trochę tego żałuję. 😉
    pozdrawiam serdecznie.

     
    1. Jeśli już mowa o kobietach to Jacqueline Kennedy Onassis też posiada ciekawą biografię. Równie dramatyczną co jej mąż prezydent. Nie miała łatwego życia jako jego żona.

       

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *