Sheffield – przerwa od codzienności

IMAG0820Ciągle brakuje czasu, wiele spraw nie dokończonych lub nawet nie ruszonych. Czas biegnie i ucieka. Czasem jednak warto zatrzymać się i zrobić sobie małą przerwę, nawet od codziennych spraw, nawet od komputera, internetu i tego czasochłonnego Facebooka. Ciekawe ile w tym momencie osób siedzi sobie na fejsie, pewnie w skali świata miliony…

A ja postanowiłem wybrać się ostatnio na małą przejażdżkę do Sheffield – fajnego, zielonego miasta w South Yorkshire (północna Anglia).

Trochę pospacerowaliśmy, pozaglądaliśmy tu i tam. Fajne miasto, czyste, pełne zabytków i mimo swojej wielkości pozbawione aż tak mocnego miejskiego zgiełku.

Tym razem moją uwagę przykuła katedra p.w. Apostołów Piotra i Pawła. W środku jest super pięknie, warto się wybrać i samemu zobaczyć.

Czas jednak wrócić do rzeczywistości i skupić się ma tym co konieczne. Ale do Sheffield powrócę na pewno nie raz.

Tym, którzy mają zamiar wybrać się do Wielkiej Brytanii turystycznie i nie tylko polecam blog Do Polski lub  stronę. Ciekawe miejsce, gdzie dowiecie się, jak szybko i po najlepszym kursie wymienić pieniądze, w obie strony, tak aby zaplanowany wyjazd był udany i bezstresowy.

IMAG0834IMAG0818IMAG0836

 

 

 

2 thoughts on “Sheffield – przerwa od codzienności”

 1. Żałuj, że nie widziałeś mojego uśmiechu po przeczytaniu tego Twego zdania; „W środku jest super pięknie, warto się wybrać i samemu zobaczyć….” Mój Boże [ciężkie westchnienie]-dla mnie to marzenie ściętej głowy. Dla mnie wyjazd do Wielkiej Brytanii to jak wyprawa w kosmos.
  Pocieszam się tym, iż w Polsce też można spotkać ciekawe miejsca. Dla przykładu – czy znasz [treść piosenki Kormorany 🙂 Kościółek bez użycia gwoździ zbudowany czyli… Kościół Wang w Karpaczu??? albo np. Zakopane
  Kaplica na Jaszczurówce jest zbudowana z drewna bez użycia gwoździ. Prezentuje styl zakopiański. Obiekt wznosili góralscy cieśle. Kaplicę, nalezącą do najpiękniejszych zabytków Zakopanego, zaprojektował Stanisław Witkiewicz – ojciec słynnego Witkacego.
  Proszę jednak częściej robić sobie takie przerwy, dzięki temu „po kosztach własnych” będę Ci towarzyszyć.

   
  1. Postaram się częściej dokumentować moje małe wyprawy. Tak kościół Wang widziałem, bardzo fajny. A wyprawa do W. Brytanii nawet na własną rękę to już nie są takie ogromne pieniądze. Sam bilet lotniczy można kupić tanio za ok. 100 – 150 zł w 1 stronę

    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *